Týden zdravé výživy

V době od 14.3. do 18.3. na naší škole probíhal týden zdravé výživy. Zahájili jsme jej v pondělí pořadem „Zdravé pětky.“ Paní lektorka děti zajímavou formou seznámila se známými i méně známými druhy ovoce a zeleniny, jejich složením i dalším zpracováním . Děti je rozeznávaly hmatem, zrakem, poznávaly je podle vůně i chuti. Dozvěděly se, co je třeba doplnit do stravy, aby se necítily unavené a byly zdravé. Pracovaly ve skupinách, tvořily jídelníčky, sestavovaly zásady zdravého životního stylu. Získané vědomosti uplatnily v dalších dnech, kdy se téma zdravé výživy prolínalo téměř do všech předmětů. V českém jazyce mladší děti četly pohádky s touto tématikou, starší potom v rámci slohu popisovaly, co už umí samy uvařit a jak jídlo na stole upravit, aby lahodilo oku. V matematice se vážily a nakupovaly různé potraviny. V prvouce mladší děti sestavovaly koláž v podobě „červíků“ (jeden zdravý červík – atlet, druhý -nemocný), ostatní děti tvořily různé plakáty – jedni se zásadami zdravého životního stylu, druzí se složkami zdravé výživy a další s principy správného stolování. Starší žáci sestavovali jídelníček i v hodině ICT a navrhovali „Restaurant menu“ v anglickém jazyce. Vše samozřejmě výtvarně doplnili. Po celý týden se také děti spolu s rodiči doma staraly o to, aby jejich svačinky byly co nejzdravější. Vzájemně si je hodnotily a snažily se jeden druhého překvapit nějakou originalitou. Doufejme, že jim toto nadšení dlouho vydrží…

Fotky naleznete ve fotogalerii

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.