Den Země

V pátek 21.4.  jsme Den Země oslavili v Podblanickém ekocentru ve Vlašimi. Po příjezdu jsme se rozdělili do dvou skupin a každá odešla za svým programem. Ti mladší – žáci 1. a 2. ročníku, absolvovali program s názvem „ Zvířecí detektivové.“ Naučili se v něm rozlišovat zvuky zvířat, poznávat je podle stop a vyhledávat je ukrytá ( díky svému ochrannému zbarvení ) v přírodě. Nakonec si prohlédli místní Parazoo a vyslechli příběhy o tom, jak se které zvíře do ní dostalo.

Ti starší se zúčastnili programu „ Les a klima – na vlastní kůru.“ Formou různých pohybových her, které probíhaly v zámeckém parku, si zopakovali svoje znalosti o tom, jak se vzájemně ovlivňuje les a klima. Dále poznávali podle listů a plodů stromy a byliny. Žáci se opět něco nového naučili, ale zároveň se i dobře pobavili.

Fotky naleznete ve fotogalerii

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.