Dne 24.6. jsme se, v rámci environmentální výchovy, vypravili do Toulcova dvora, abychom se zde zapojili do námi objednaných programů. Žáci 1. a 2. ročníku měli připravený pořad „O beránkovi.“ Nejdříve jsme stádo ovcí navštívili na pastvě, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o jejich životě i chovu. Posléze jsme se odebrali do učebny a vyzkoušeli si, jak náročné je zpracování surové ovčí vlny. Každý si tzv. mokrým plstěním vytvořil kuličku, kterou si odnesl jako dárek.

Děti ze třetího až pátého ročníku přijely na program „Krtek a kalhotky“.  Nejdříve se dozvěděly něco o rostlinách, ze kterých se dá utkat vlákno, a pak si také při práci se lnem prakticky vyzkoušely, jak vlákno získat. Nakonec si ze lněných vláken utkaly kobereček. Celým programem je provázel Krteček a jeho příběh o kalhotkách.