O škole

Základní škola a mateřská škola letce Františka Nováka v Sokolči je škola malotřídního typu.

Ve školním roce 2014/2015 se učí celkem 32 žáků 1. – 5. ročníku základní školy a ve 2 třídách mateřské školy 35 dětí. Školní družina má 1 oddělení s 27 dětmi.

Ve škole pracuje 7 pedagogických pracovnic (3 v MŠ, 3 v ZŠ), 1 vychovatelka ve školní družině a 4 správní zaměstnankyně. Výuka probíhá ve všech třídách a ročnících podle vlastního školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání – Dobrý start.

Vybavení všech učeben je na vysoké úrovni – ve všech třídách jsou k dispozici interaktivní tabule, počítače i notebooky. Didaktické pomůcky stále doplňujeme a obnovujeme.

Historie školy

V roce 1798 byla povolena škola v Sokolči. Začalo se vyučovat 5. listopadu 1798 v najaté chalupě Karla Bacilky. Budova, ve které se škola nachází nyní, se začala stavět v r. 1903. Vysvěcena a uvedena do provozu byla o rok později.

V listopadu 1920 byl do budovy zaveden elektrický proud. Po druhé světové válce byly ve škole provedeny velké změny. Ve třídách byly položeny parkety, jako první na okrese měla škola ve třídách elektrické zářivky. Do tříd byl zaveden vodovod a stahovací rolety, všechny místnosti byly vymalovány.

Další významnější úpravy byly provedeny v šedesátých letech minulého století. O deset let později se začalo se stavbou školního hřiště.

V devadesátých letech byla provedena přístavba mateřské školy a tělocvičny. V lednu 2001 se ve škole objevuje první počítač.

Dne 1.12.2002 na základě rozhodnutí zastupitelstva obce byla zřízena příspěvková organizace se složkami MŠ, ŠD a ŠJ.