Dne 26. února 2018 proběhla na naší škole beseda s názvem  Krysáci. Beseda byla věnována loutkovým pohádkám. Děti se dozvěděly spousty zajímavých věcí, a to nejen o práci animátora, scénáristy a režiséra. Mohly se také zblízka podívat na loutky, hrající v českých pohádkách, které se vyrábějí  pouze v Čechách a Polsku  a jsou tedy velmi nákladné na pořízení. Nahlédly i dovnitř loutky, kde objevily, díky čemu se loutky hýbou a co je utváří. Překvapilo je, že pár minut pohádky se natáčí i několik měsíců. Také se mluvilo o tom, jak je důležité, aby herec, který loutku namlouvá, se jí alespoň trochu fyzicky podobal. Celý program provázely ukázky z českých loutkových pohádek, které už děti mohly vidět, ale i z těch, které se teprve připravují. Beseda byla zajímavá a všem se nám moc líbila!