Letos v naší škole proběhl 2. ročník „Noci s Andersenem“. Jedná se o akci, která má podpořit zájem dětí o čtení knížek. Tohoto oblíbeného projektu se mohli zúčastnit všichni žáci naší školy od 1. do 5.ročníku.
V pátek 31. března jsme se vypravily do školy čar a kouzel.. Nejdříve kluci a holky luštili křížovku a testovali své znalosti v kvizuo Harry Potterovi. Potom se rozdělili do skupin podle kolejí známých z filmové školy v Bradavicích a vyslechli si první příběh z knihy o tom, jak se Harry Potter stal chytačem famfrpálu. Po tomto prvním čtení jsme se přesunuli na školní hřiště , kde jsme si „famfrpál“ vyzkoušeli.
V průběhu večera jsme ochutnali speciální lektvar, pokusili jsme se sami nějaký vymyslet, vyrobili jsme si rychlobrk Rity Holoubkové a napsali krátký potterovský příběh z indicií, které padly na vyprávěcích kostkách Harryho Pottera. Tento příběh jsme předvedli ostatním a už byl čas zalézt do spacáku.
Po probuzení jsme uklidili třídy a snědli výbornou snídani připravenou našimi kuchařkami.
Než jsme se rozloučili, sešli jsme se v tělocvičně k závěrečnému hodnocení. Koleje za účast ve famfrpálu získali zlatonky a každý účastník si odnášel čokoládovou žabku.
Poděkování patří našim kuchařkám nejen za vynikající snídani, ale i za výrobu čokoládových žabek. Nesmíme zapomenout ani na naše bývalé žákyně, které se ujaly čtecích chvilek a hodiny lektvarů.
Velmi nás těší, že si děti akci užily a že mají chuť prožít další ročníky.