V úterý 5. dubna se v ZŠ a MŠ Vrbová Lhota konala pěvecká soutěž malotřídních škol “ Já s písničkou jdu jak ten ptáček“. Tato každoroční akce se v uplynulých dvou letech nekonala z důvodu covidových opatření, a tak jsme byli rádi, že se v letošním roce soutěž podařilo uspořádat.

Z naší školy se soutěže zúčastnilo 12 dětí od 1. do 5. třídy.

Kategorie MŠ a 1. ročník:

Ema Kohoutová – Žabička zelená

Elisabeth Henrieta Keltnerová – Když jse já sloužil Ondřej Trnka, Sebastian Uldrich – Já jsem muzikant

Kategorie 2. a 3. ročník:

Anna Pomeje – Kdyby se v komnatách

Ester Mlnaříková – Voda, voděnka

Julie Bylenková, Alžběta Růžičková – Bude zima, bude mráz

Kategorie 4. a 5. ročník:

Ema Uldrichová – Když se načančám

Vojtěch Mlnařík – Labutě, labutě

Aneta Zápotocká, Barbora Kosinová – Holka nebo kluk

Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu za krásné pěvecké výkony. Nejúspěšnější byli Elisabeth H. Keltnerová (2. místo), Anna Pomeje (2. místo) a Aneta Zápotocká s Barborou Kosinovou (2. místo).

Během soutěže si děti zkusily pár rytmických her a mohly porovnat své pěvecké výkony s výkony žáků z Vrbové Lhoty a ZŠ Pečky.

Věříme, že se akce uskuteční i příští rok a budeme se těšit na nové písničky, které spolu nazkoušíme.