V pátek 9. 12. 2022 v 9:00 se opět v nově otevřené nafukovací hale v Poděbradech na Žižkově uskutečnilo již 2. kolo podzimní kolo pátého ročníku Poděbradské školní ligy miniházené a opět se  moc vydařilo. Organizátoři konstatovali, že házená se na poděbradských školách u dětí  těší stále větší obliby, což je samozřejmě také znát na vzrůstající dětské členské základně v klubu Házená Poděbrady. Co se týče „důležitých“ statistik, jen pro zajímavost v průběhu celého turnaje padlo úctyhodných 306 branek, což je o 6 více než na předchozím kole. Vítězi v kategorii starších 4-5. tříd se stali stejně jako v předchozím kole žáci ZŠ TGM Poděbrady, nutno poznamenat, že to neměli vůbec lehké, když například děti ze ZŠ Sokoleč jim byly ve vzájemném utkání více než vyrovnaným soupeřem, i když skončily celkově na pátém místě.  Na druhém místě skončili po velkém zlepšení oproti předchozímu kolu, žáci ZŠ Libice nad Cidlinou. Vůbec se opět neztratily děti ZŠ Václava Havla Poděbrady, kteří si tentokrát vybojovaly krásné třetí místo. Čtvrté místo v kategorii starších opět získaly děti z „domácí“ školy ZŠ TGM Poděbrady Žižkov, které si turnaj také moc užily, a dobře si poradily se svým věkovým deficitem. Na pátém místě turnaj zakončili žáci ZŠ Sokoleč, když odehráli čtyři opravdu vyrovnané zápasy. Také v kategorii mladších 1-3. tříd v tomto kole PŠL došlo ke změně celkového pořadí, když zvítězily děti ze ZŠ Václava Havla Poděbrady, které ve finále oplatily porážku z předchozího kola a porazily „domácí“ tým ZŠ TGM Poděbrady – Žižkov. V boji o třetí místo si opět poradili žáci ZŠ Letce Fr. Nováka Sokoleč s družstvem ZŠ TGM, které tak skončilo celkově čtvrté. Další již třetí kolo na poděbradské školáky čeká hned na úvodních měsících roku 2023 na stejném místě.